Skip to content

Metal Kili Atölyesi

Metal Kili Nedir.?

Metal Kili; Gümüş, Bronz ve Bakır ın özel yöntemlerle el ile işlenebilir çamur haline getirilmesi ile oluşan alaşımdır. Katılımcılar bu malzemeyi, tıpkı oyun hamuru ve seramik yapımı gibi şekillendirecekler, hayallerindeki takıları elleri ile oluşturacaklar. Oluşan bu tasarımlarının özel fırınlarda ve özel yöntemlerle bağlayıcılarından ayrılarak harika takı ve tasarımlara dönüştüğünü görecekler.

Türkiye’de ve dünyada çok az örnekleri olan bu yöntem ile oluşturacakları takıları kullanmanın ve hediye etmenin hazzını yaşayacaklar.

Metal Clay Hobi Workshops in Galata
Metal Clay Hobi Workshops in Turkey

Etkinlik Detayları

Etkinlik 2 safhada gerçekleşecektir. Birinci safha; takının tasarlanması, yapılması ve fırına konulması. İkinci safha; fırından çıkartılmış ürünlerin son rötuşlarının yapılması ve teslim alınması

İlk eserinizle gurur duyun… 
Eserinizi ister  kullanın, ister satın isterseniz de sevdiklerinize hediye edin. 

Daha Fazla Detay

Atölye kişi sayısı 8 ile sınırlıdır, Dersler, ayda 4 defa 3 er saatliktir. Bu 12 saat farklı şekillerde de planlanabilir.

Atölye günleri : Katılımcıların genel isteğine göre belirlenecektir.

Genel bilgiler: Çalışmalar Sanatçımız Gamze Haberal veya yardımcı sanatçılar kontrolünde yürütülmektedir.

Derste yapılan ürünler katılımcıların eserlerdir, fırınımızda pişirimleri yapıldıktan sonra kendilerine verilir. Kendi tasarımları ile çalışma yapabilecekleri gibi istedikleri takdirde bizim örnek tasarımlarımızla da çalışmalarını yapabilirler. İstenirse hobi istenirse profesyonel anlamda para kazanma amaçlı olarak dersleri planlanabilecektir.

Fiyatı: 330 USD / kişi / 12 saat  + KDV

Metal Clay Workshop in Istanbul
Metal Clay Workshop in Beyoglu

Şartlar ve Özel durumlar

*Derslerde kullanılacak olan metal kili fiyata dahil değildir.  *Diğer tüm kullanım ve sarf malzemeleri ücrete dahildir          *İlk derste kullanılacak olan metal killeri bizim hediyemizdir. 

*Ücret 12 saat içindir. Peşin alınır.    *Kredi kartı, banka havalesi veya nakit ödeme kabul edilir.    *Her ayın başında kayıt yenilenir.  *Gelinemeyen derslerin telafisi yoktur (Devam eden başka sınıflar olur ise, son ders gününden önce olmak kaydı ile ders telafisi diğer sınıf derslerine katılmak suretiyle olabilir)   *Sonraki aya kalan dersler telafi edilemez.     *Mücbir sebepler bu şartların dışındadır.       *Dersler sonrasında yapılan işler fırınlarımızda ücretsiz olarak pişirilir,      *Atölyemizdeki tüm makineler ve aletler katılımcıların kullanımına açıktır.  *Katılımcılar dışarıda yaptıkları işler için fırınımızı kiralayabilirler* 

Neler Yapabileceksiniz