İçeriğe geç

"Pate De Verre" Atölyesi

Pate de Verre Tekniği Nedir.?

Camdan yapılması istenen formun önce ısıya dayanıklı kalıbının çıkarılması ve bu kalıba camların konularak eritilmesi yöntemidir. Yapılacak işin tür ve boyutuna göre sanatçı tarafından hazırlanacak olan fırın rejiminde günlerce süren ısıtma eritme ve soğutma çalışmalarının bir bütünüdür.

Bu teknikle yapılan işlerin mutlaka soğuk cam işleme teknikleri ile pürüzlerinin yok edilmesi ve finisaj işlemine tabi tutulması gereklidir.

Pate de Verre Cam Atölyesi
Pate de Verre Glass Workshop

Etkinlik Detayları

Atölye çalışmasında;   Yapılacak olan rölyef veya 3 boyutlu eserlerin belirlenmesi ve bunlara ait eskiz ve çizimlerin yapılması, Rölyef ve 3 boyutlu işin modellemelerinin yapılması, çok aşamalı kalıp yapılması, Fırınlama teknikleri ve rejimin kararlaştırılması, Cam hacim ve kütle hesaplamaları, fırına yükleme, İşlerin fırından çıkarılması ve temizlenmesi, soğuk cam ve parlatma işlemleri hakkında yapılmış olan programa uyulur.

Cam tekniklerinin beklide en zaman alanlarından ve en zahmetlilerinden olan bu teknikte; seramik çamuru, balmumu ve alçı ile bol bol haşır-neşir olunur.

                      Ve sonuç…   Muhteşem işler… 

Daha Fazla Detay

Genel bilgiler: Çalışmalar Sanatçımız Gamze Haberal veya asistanı nezaretinde yürütülmektedir.  İhtiyaç halinde yardımcı sanatçılarımız da çalışmaları yapabilmektedir.

Tüm malzemeler katılım ücretine dahildir. Ders boyunca yapılan ürünler katılımcıların eserlerdir, çalışmadan sonra kendilerine verilir.

Başlangıçta sanatçımızın hazırlamış olduğu programa göre çalışmalar yapılır, ilerleyen derslerde katılımcılar kendi özel tasarımlarını da yapmaya başlamaktadırlar ancak isterlerse bizlerin yönlendirmeleri de sürekli devam etmektedir.

Atölye kişi sayısı en az 3, en fazla 4 kişi ile sınırlıdır.  Dersler ayda 4 defa Üçer saatlik tir.

Fiyatı: 600 EURO / kişi + KDV   

Pate de verre workshop

Şartlar ve Özel durumlar

Şartlar: *Ücret 4 hafta içindir. Peşin alınır.
 *Kredi kartı, banka havalesi veya nakit ödeme kabul edilir.   

*Her ayın başında kayıt yenilenir.  *Gelinemeyen derslerin telafisi yoktur, gurup çalışmasına devam eder ve ücret iadesi de yoktur.

*Mücbir sebepler bu şartların dışındadır. 

*Derste kullanılan malzemeler bizim tarafımızdan temin edilir ve fiyata dâhildir. 

*Atölyemizdeki tüm makineler ve aletler katılımcıların kullanımına açıktır. *Yapılan eserin soğuk cam işlemleri atölyemizde yapılamamaktadır, sanatçımızın göstereceği veya kendi istediğiniz yerde ücreti mukabili yaptıracaksınız.

Neler Yapabileceksiniz