PERA CAM ATÖLYESİ

Alevde Şekillendirme Atölyesi

Alevde Şekillendirme Nedir.?

Yaklaşık 1200 derecelik şaloma alevi ile efetre denilen cam çubukların eritilerek şekillendirilmesidir. Bugün kullandığımız modern şalomalar ortaya çıkmadan önce, insanlar kandil lambalar ya da mumlarla camı eritirlermiş. Bu yüzden, bu teknik, “lampworking” “flameworking” olarak  adlandırılmıştır.

Kullanılan aletler; şaloma, efetre cam çubuk, mandrel, didminyumdan yapılan özel gözlük veya cam, ısı battaniyesidir. Bu teknik ile boncuk, ufak boyutlu heykeller ve içi boş formlar üretilebilir. Boncuk yapmak için, ayırıcı toza batırılmış mandrel üzerine sıcak camı dolamak yeterliyken, serbest şekillendirme tekniğinde mandrel kullanılmaz ve şekillendirme cam çubuklar üzerinde çeşitli el aletleri yardımı ile yapılır.

Etkinlik Detayları

Sıcak Camın büyülü dünyasına giriş yapacaksınız,

Şaloma, ısı, cam ve diğer şekillendirme aletlerini tanıyacak ve ilk adımlarımız atacağız. Çalışmalar esnasında kendi boncuk ve/veya objelerinizi yapacaksınız, Bunlar sizin eseriniz olacak ve size ait olacak. İsterseniz takı olarak kullanın isterseniz hediye edin, isterseniz de mükemmel takılar için altyapı oluşturun…

Boncuk atölye çalışmaları atölyenin durumuna göre diğer guruplarla beraber veya yalnız ancak her halükarda tek kişilik olarak yapılmaktadır.

Tecrübeli workshop katılımcı iseniz artık kendi hayal dünyanızda kendi tasarımlarınızı yapacaksınız demektir. Tabii ki sanatçımızın nezaretinde 

Çalışmalar ayda 4 defa 90 ar dakikalıktır. İstenirse 1,5  saatlik çalışmalar her gün veya gün aşırı olarak da yapılabilir. 

Daha Fazla Detay

Genel bilgiler: Çalışmalar Sanatçımız Gamze Haberal veya asistanı nezaretinde yürütülmektedir.  İhtiyaç halinde yardımcı sanatçılarımız da çalışmaları yapabilmektedir.

Tüm malzemeler katılım ücretine dahildir. Ders boyunca yapılan ürünler katılımcıların eserlerdir, çalışmadan sonra kendilerine verilir.

Başlangıçta sanatçımızın hazırlamış olduğu programa göre çalışmalar yapılır, ilerleyen derslerde katılımcılar kendi özel tasarımlarını da yapmaya başlamaktadırlar ancak isterlerse bizlerin yönlendirmeleri de sürekli devam etmektedir.

Katılımcının talebine göre seanslar; hobi amaçlı veya profesyonel anlamda para kazanma amaçlı olarak planlanabilecektir. Çalışmalar birebir yapılır.

Fiyatı: 260 USD / kişi + KDV (6 saat)    

Şartlar ve Özel durumlar

Şartlar: *Ücret 6 saat içindir. Peşin alınır.  *Kredi kartı, banka havalesi veya nakit ödeme kabul edilir.   *Her ayın başında kayıt yenilenir.  *Gelinemeyen dersler aynı ay içinde atölyenin müsait olduğu zamanda telafi edilebilir.  *Sonraki aya kalan dersler telafi edilemez.  *Mücbir sebepler bu şartların dışındadır.  *Derste kullanılan malzemeler ilk 2 ay için bizim tarafımızdan temin edilir ve fiyata dâhildir.  *Yapılan işler için tavlama fırını gerekmesi halinde özel fırınımızı da kullanabileceksiniz. Atölyemizdeki tüm makineler ve aletler katılımcıların kullanımına açıktır.  *2 aydan sonra veya kursiyer özel imalatlara geçtikten sonra kullanacakları Camları kendileri temin edecek ve İhtiyaç duymaları halinde tavlama fırınımızı kiralayabileceklerdir.

Neler Yapabileceksiniz…