İçeriğe geç

Pera Cam Atölyesi

Galata’da bir “Mağaza Atölye” olan Dega Cam Sanat Atölyesi’nin sanal mecrasıdır... Cam eserleri satın alabilir, yeni tasarım ve üretimler isteyebilir ve workshoplara katılabilirsiniz... Her biri tek ve eşsiz olan eserlerimizi web sitemiz üzerinden görebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışına seçtiğiniz eserlerin kargo edilmesini isteyebilirsiniz. Ödemelerinizi tamamen güvenli ortamda kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

Gamze haberal

1969 yılında İstanbul’da doğdu.
İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji eğitimi aldı.
Resim konusunda, İnci Eviner, Şule Ulusoy ve Hasan Kavruk gibi usta ressamlar ile birlikte çalışarak tekniklerini geliştirdi. 1996 yılında "Dega Sanat Galerisini” açtı ve profesyonel galeri yöneticiliği ile birlikte resim çalışmalarına devam etti.
Otuzdan fazla fuar ve sergiye ev sahipliği yaptı. 2008 yılında resim çalışmalarının yanında cam çalışmalarına başladı. Kendi atölyesinde Muhtelif cam sanatçıları ile birlikte uzun süre kalıpla şekillendirme ve Pate de vere teknikleri üzerine yoğunlaştı. İspanyol sanatçı Pilar Aldana Mendez ile çalıştı. Halen Galata da bulunan kendi cam atölyesinde “Pate de verre”, “Füzyon”, “Kalıpla şekillendirme” ve “Alevle şekillendirme” teknikleri ile yaptığı eserleri ile sanat hayatına devam etmektedir.

Neler mi Yapıyoruz ?

Cam Eserler

Füzyon, Açık alev, Kalıpla şekillendirme, Pate de Verre ve Mine teknikleri

Doğal Taşlar

Mermer ve Traverten den yapılmış çok çeşitli doğal taş yüzey kaplamaları

Seramik

Çamurdan eşsiz tasarımlar, Tabak, Çanak, pano ve bir çok dekoratif çalışma

Metal Kili Atölyesi

Metal Kili Workshopları

Metal kili Workshop Atölyeleri Ekipman ve Metal Kil Sarf Malzemeleri

Cm Atölyesi Füzyon Workshop

Workshop Etkinlikleri

Füzyon, Açık alev, Kalıpla şekillendirme, metal kili - mine etkinlik atölye çalışmaları