İçeriğe geç

Cam Füzyon Atölyesi

Cam Füzyon Nedir.?

Füzyon; İngilizce bir terimdir. Birleştirme, kaynaştırma, iç içe geçiştirme anlamına gelir. Birbirine sistem olarak uyumlu farklı camların şekillendirilerek oluşturulacak olan tasarımın fırınlardaki özel pişirim rejimleri ile füzyon edilmesi (kaynaştırılması) dır.. 

Katılımcılar atölye çalışmasında önce camı tanıyacak, sonra onu elmas kesiciler yardımı ile şekillendirmeyi öğrenecekler. Elleri ile kesip şekillendirdikleri parçaları hayallerindeki gibi bir araya getirecekler ve tasarımlarını oluşturacaklar. Tabii ki bunları yaparken sanatçımızın eli ve desteği hep yanlarında olacak. Farklı teknik ve yöntemleri hızla öğrenecekler. 

Oluşturdukları bu tasarımları özel füzyon fırınlarında pişirecek ve eserlerine merhaba diyecekler.

Glass Fusion Workshop
Glass Fussion workshop

Etkinlik Detayları

Önceden çalışmalara katılmış iseniz siz artık cam kesmeyi biliyorsunuz demektir. İlk kez füzyon atölyesine katılıyorsanız önce cam füzyon sanatına giriş yapacaksınız.
Cam nasıl kesilir, nasıl şekil verilir, nasıl ve neden pişirilir konularını göreceğiz.
Hemen sonrasında isterseniz bizim önereceğimiz çizimlerin yardımı ile isterseniz de kendi tasarımınızla ilk eserinizi oluşturmaya başlayacaksınız. Siz istediğinizi sanatçımızla birebir mütalaa ederek oluşturacak ve yeni tasarımlara yelken açacaksınız.
Çalışmalar Sanatçımız Gamze Haberal veya yardımcı sanatçılar kontrolünde yürütülmektedir. Derste yapılan ürünler katılımcıların eserlerdir, fırınımızda pişirimleri yapıldıktan sonra kendilerine verilir.
Kendi tasarımları ile çalışma yapabilecekleri gibi istedikleri takdirde bizim örnek tasarımlarımızla da çalışmalarını yapabilirler. İstenirse hobi istenirse profesyonel anlamda para kazanma amaçlı olarak dersleri planlanabilecektir.

Daha Fazla Detay

Şartlar: *Ücret 4 hafta içindir. Peşin alınır.  *Kredi kartı, banka havalesi veya nakit ödeme kabul edilir.   *Her ayın başında kayıt yenilenir.  *Gelinemeyen dersler aynı ay içinde atölyenin müsait olduğu zamanda telafi edilebilir.  *Sonraki aya kalan dersler telafi edilemez.  *Mücbir sebepler bu şartların dışındadır.  *Derste kullanılan malzemeler ilk 3 ay için bizim tarafımızdan temin edilir ve fiyata dâhildir.  *Dersler sonrasında yapılan işler fırınlarımızda ücretsiz olarak pişirilir, *Derslerde yapılacak ürünler 30×30 cm’den daha büyük olmayacak veya toplamı bu ebada denk gelen 2 ürün de yapılabilecektir.  *Atölyemizdeki tüm makineler ve aletler katılımcıların kullanımına açıktır.  * 3 aydan sonra veya kursiyer özel imalatlara geçtikten sonra kullanacakları Camları kendileri temin edecek ve 2 işten fazlası için isterlerse fırını kiralayacaklardır. Ayrıca dışarıda yaptıkları işler için fırınımızı kiralayabilirler. Fiyatı: 300 EURO /kişi + KDV  (10 saat)

İstanbul Cam Füzyon Atölye Çalışması

Neler Yapabileceksiniz