PERA CAM ATÖLYESİ

Cam Boyama Atölyesi

Glass Painting Studio at Galata
Glass Painting Studio at Galata

Cam Boyama Nedir.?

Cam Boyama özel imal edilmiş cam boyaları ile cam yüzeyine istenilen şekil ve desenin oluşturulması ve sabitlenmesi için fırınlanması şeklinde tanımlanabilir.

Fırınlama ile sabitlenecek cam boyalarının yanı sıra belirli bir süre sonunda fırınlanmaksızın sabitlenebilen cam boyaları da vardır. 

Düzgün yüzey istenen cam boyamalarda püskürtme tabancası ile yapılan boya şekilleri özel boyama atölyelerinde yapılmaktadır. Miktarı çok olan aynı renkler için boya hazneleri oluşturulur ve boyamadan sonra aynı şekilde özel fırınlara konularak pişirilir.

Glass Painting Studio at Galata
Glass Painting Studio at Galata

Etkinlik Detayları

İlk kez cam boyama atölyesine katılıyorsanız önce genel hatları ile cam boyama bilgilerini alacaksınız.

Hangi boyalar hangi durumlarda ve hangi camlar için uygun olacak, boyama teknikleri konusunda yaklaşımlar yapılacak, Fırınlama ve detayları hakkında sohbet edeceksiniz.        Örnek çizim veya şekillerden istediğinizi cam üzerine uygulayarak ilk eserimizi oluşturacağız. 

Önceden çalışmalara katılmış iseniz siz zaten temelleri almış ve kendi tasarımlarınızı boyamak için hazırsınız demektir. Çalışmalar Sanatçımız Gamze Haberal veya yardımcı sanatçılar kontrolünde yürütülmektedir. Derste yapılan ürünler katılımcıların eserlerdir, fırınımızda pişirimleri yapıldıktan sonra kendilerine verilir. Kendi tasarımları ile çalışma yapabilecekleri gibi istedikleri takdirde bizim örnek tasarımlarımızla da çalışmalarını yapabilirler. İstenirse hobi istenirse profesyonel anlamda para kazanma amaçlı olarak dersleri planlanabilecektir.

Daha Fazla Detay

Şartlar: *Ücret 4 hafta içindir. Peşin alınır.  *Kredi kartı, banka havalesi veya nakit ödeme kabul edilir.   *Her ayın başında kayıt yenilenir.  *Gelinemeyen dersler aynı ay içinde atölyenin müsait olduğu zamanda telafi edilebilir.  *Sonraki aya kalan dersler telafi edilemez.  *Mücbir sebepler bu şartların dışındadır.  *Derste kullanılan malzemeler ilk 2 ders için bizim tarafımızdan temin edilir ve fiyata dâhildir.  *Daha sonraki çalışmalarda katılımcı kendi boyamak istediği camları getirecektir. *Dersler sonrasında yapılan işler fırınlarımızda ücretsiz olarak pişirilir, *Derslerde yapılacak ürünler 30×30 cm’den daha büyük olmayacak veya toplamı bu ebada denk gelen 2 ürün de yapılabilecektir.  *Atölyemizdeki tüm makineler ve aletler katılımcıların kullanımına açıktır.  *2 aydan sonra veya kursiyer özel imalatlara geçtikten sonra kullanacakları Camları kendileri temin edecek ve 2 işten fazlası için isterlerse fırını kiralayacaklardır. Katılımcılar dışarıda yaptıkları işler için fırınımızı kiralayabilirler

Fiyatı: 220 USD /kişi + KDV  (10 saat)                **Çok Kişi katılın ÖZEL İndirimlerden faydalanın..

Glass Painting Studio at Galata

Neler Yapabileceksiniz…